Розрахунок лікарняних
Функція призначена для введення, коригування, аналізу та розрахунку листків тимчасової непрацездатності працівників.
В екранній формі Лікарняні (Модуль Зарплата > Відпустки/Лікарняні > Лікарняні) відображається перелік лікарняних листів, дата обліку яких потрапляє в обраний період (Мал. 1).
Мал. 1 Екранна форма лікарняних
Для додавання нового запису потрібно скористатися кнопкою Додати.
Для коригування існуючого запису потрібно скористатися кнопкою Змінити або аналогічною кнопкою контекстного меню правої клавіші «миші».
Для видалення помилково внесених записів у систему потрібно скористатися кнопкою Видалити.
Зверніть увагу. Якщо статус документу «Переписаний у розрахунковий лист», то видалення запису неможливо. Видалення можливе лише в поточному місяці за умови попереднього видалення відповідної інформації із розрахунку зарплати. Документи за попередні місяці видалити неможливо. За попередні місяці доступно виправлення документу по кнопці Виправити документ з подальшим розрахунком документу (Мал. 2).
Мал. 2 Виправлення документу в картотеці Лікарняні
Мал. 3 Екран коригування документу лікарняного
Поля для заповнення (Мал. 3):
П.І.Б. та табельний номер. Поле не коригується. Доступне тільки під час додавання нового значення.
Статус. В полі зазначається статус документу. Автоматично встановлюється значення «Проект». Якщо лікарняний розраховано, то статус зміниться на Розрахований. Якщо документ потрапляє в розрахунок зп, то статус документа зміниться на Переписаний у розрахунковий лист.
Вид лікарняного. В полі зазначається вид лікарняного. Значення обирається за довідником.
Код лікарняного. В полі зазначається код лікарняного та код захворювання працівника.
Причина. У полі зазначається причина захворювання працівника. Поле заповнюється обов’язково, в подальшому використовується в Заявці-розрахунок ФСС.
Лікарняний «з», «по». В полі зазначається дата початку та дата закінчення лікарняного.
№ документу. Номер і дата листка тимчасової непрацездатності;
Дата обліку документа. В полі вказується дата обліку документу для зазначення в розрахунку заробітної плати по працівнику.
Продовжити документ. Поле для заповнення у випадках, коли запис, що додається, є продовженням попереднього документу лікарняного. Розрахунок середнього в такому разі буде проводитися з попереднього документу
Стаж. В полі зазначається кількість років/місяців/днів страхового стажу. Значення розраховуються автоматично, спираючись на дату початку лікарняного та страхового стажу занесеного в модулі Кадри і не піддаються коригуванню.
Відсоток, який необхідно нарахувати за цим лікарняним листком. Розраховується автоматично.
Обмежувати суми нарахувань. В полі зазначається ознака обмеження сум в розрахунку лікарняного листа, якщо працівник не сплачував єдиного соціального внеску протягом 6 місяців згідно довідки ОК-7. Проставиться автоматично при збереженні документа (система пропонує вибір при збереженні).
Підстава.
Лікарня. В полі зазначається назва організації, що видала листок тимчасової непрацездатності.
У випадках коли помилково або навмисно введено документ, який по датах дії перетинається з вже введеними документами в систему, система видає попередження (Мал. 4).
Мал. 4 Системне повідомлення про перетин періодів лікарняного з іншими документами
Обравши Так в екранній формі попередження, система формує протокол перетину періодів лікарняних, який за потреби можна зберегти та роздрукувати (Мал. 5).
Мал. 5 Протокол перетину періодів лікарняних
Розрахункові режими картотеки Лікарняні (кнопка Розрахунок або F2) (Мал. 6):
Розрахувати документи лікарняних – режим розрахунку лікарняних. Для виконання розрахунку лікарняних по документу необхідно попередньо стати на цей документ або відмітити кілька документів.
Розрахувати документи лікарняних без прописування в табель – режим, який дозволяє здійснити попередній розрахунок лікарняного без прописування в табель.
Перевірка на перетин періодів документів лікарняних - режим перевірки перетину періодів відібраних документів з періодами інших документів (документів відпустки, лікарняних листів і документів по середньому). Перед застосуванням режиму необхідно вибрати документи, за якими потрібно виконати перевірку (кнопка Відзначити на верхній панелі інструментів). Після перевірки видається системний протокол.
Мал. 6 Розрахункові режими для лікарняних
Екранна форма перегляду/коригування нарахування по документу складається з таких блоків: основна інформація, розрахунок, аналітика (Мал. 7).
Мал. 7 Екранна форма перегляду/коригування нарахування по документу
Блок Основна інформація
Табельний номер працівника.
Номер призначення. Поле заповнюється автоматично. Відповідає останньому номеру призначення на основну посаду.
Номер і дата документа. Значення в полі визначається автоматично, як номер і дата документа за середнім.
Блок Розрахунок
Період розрахунку. Значення в полі не коригується, визначається автоматично за поточним роком-місяцем розрахунку.
Період нарахування. Значення в полі визначає за який період нарахована сума за середнім.
Код нарахування. При автоматичному розрахунку значення визначається за довідником Правила розрахунку документів за середнім. Залежить від виду документу за середнім.
Середньоденне (середньоденне) розрахункове. Значення визначається під час розрахунку документу.
Середньоденне (середньоденне) документа. Значення визначається під час розрахунку документу. Може бути змінено вручну. За цим значенням розраховується сума «Нараховано».
Кількість днів до оплати. Значення розраховується автоматично.
Кількість годин до оплати. Значення розраховується автоматично.
Відсоток нарахування.
Нараховано. Розраховується автоматично в залежності від налаштувань розрахунку по документу. За потреби середньоденний заробіток можна відкоригувати, проставивши середньоденне розрахункове та середньоденне документа.
По місяцю нарахування. В полі проставляється ознака додавання сум в розрахункові листки по місяцю нарахування. Якщо ознака проставлена, то сума по документу потрапить в розрахунковий листок в місяць нарахування.
Праворуч, в нижній частині екранної форми, доступний перегляд та коригування, за необхідності, розшифровки розрахунку (Мал. 8).
Мал. 8 Нарахування по лікарняному
Кількість рядків допоміжних значень місяців дорівнює кількості місяців, які враховуються в розрахунку середнього. Отримані за результатом розрахунку допоміжні значення можна коригувати. З урахуванням відкоригованих значень сума середнього буде автоматично перерахована.
За потреби, кожне допоміжне значення можна відкоригувати в екранній формі (двічі клікнути мишкою по рядку, який підлягає коригуванню) (Мал. 9).
Мал. 9 Коригування допоміжних значень для нарахування
Для додавання рядка допоміжних значень на закладці Розшифровка розрахунку необхідно перейти на цю закладку і натиснути кнопку Додати.
На закладці Розрахунковий листок довідково відображаються розрахункові листи по обраному працівнику.
На закладці Табель довідково відображається табель працівника за період документа.
Після того, як було розраховано документ, йому встановлюється статус «Розрахований». Після розрахунку лікарняного в розділі Розрахунок зарплати, статус документу змінюється на «Переписаний в розрахунковий листок».
Закладка Порушення режиму лікарняного листа та дні без оплати
Функція призначена для обліку порушень працівником режиму, встановленого лікарем, та днів несплати. Це є підставою для відмови у наданні матеріального забезпечення працівнику.
У вкладці (Мал. 10) прапорцем відзначаються:
дати, впродовж яких відбулося порушення режиму лікарняного;
дати, коли оплату лікарняного не проводити (наприклад, якщо лікарняний співпадає з відпусткою за свій рахунок).
Мал. 10 Закладка Порушення режиму і дні без оплати
В поле «Примітка» заноситься будь-яка довільна інформація.
Мал. 11 Дата обліку лікарняного
Зверніть увагу. Дуже важлива дата обліку документа – це дата, яка визначає в який розрахунковий місяць потрапить розрахунок лікарняного (Мал. 11).