Аналіз розподілу асигнувань
Звіт Аналіз розподілу асигнувань призначений для перегляду та аналізу головними розпорядниками коштів даних по проведеним розподілам асигнувань розпорядникам та одержувачам коштів нижчого рівня в розрізі аналітик кошторису за певний період. В звіті можна порівняти суми закладені в кошторисі розпорядників коштів нижчого рівня з сумами розподілених асигнувань. Звіт можна формувати по всім розпорядникам та одержувачам та по всім наборам аналітик та реквізитів кошторису, а можна встановлювати фільтри і обмежувати інформацію в звіті за потреби. В звіті налаштовано додатковий рядок Разом з підсумком всіх даних виведених на перегляд відповідно до заданих параметрів та встановлених фільтрів.
Доступ до звіту можна отримати скориставшись пунктом меню Аналіз розподілу асигнувань розділу Звіти модуля Планування та фінансування (Мал. 1).
Після натискання на пункт меню Аналіз розподілу асигнувань відкриється екрана форма Параметри побудови форми. В Параметрах побудови форми на закладці Основна можна зазначити які саме аналітичні розрізи і в якій послідовності потрібно відобразити в звіті (Мал. 2).
За необхідності в Параметрах побудови форми на закладці Основна можна відключити ієрархічне відображення аналітик (Мал. 3).
Також за необхідності в Параметрах побудови форми на закладці Основна можна включити режим відображення аналітик в окремій колонці (Мал. 4):
Передбачено можливість в Параметрах побудови форми на закладці Основна змінювати порядок відображення аналітик (Мал. 5).
Для зручності роботи користувача в системі передбачено можливість створення Профілю налаштувань Параметрів побудови форми. В Профілі будуть збережені певні налаштування користувача, які можна буде застосувати обравши відповідний Профіль.
Для створення Профіля необхідно провести налаштування Параметрів примірника форми та натиснути кнопку Додати (F7) (Мал. 6).
В екранній формі необхідно зазначити довільне найменування Профіля та натиснути кнопку ОК (Мал. 7).
Створений Профіль буде збережений в системі і доступний для вибору при наступному перегляді бюджету (Мал. 8).
В Параметрах побудови форми ознака Зберегти налаштування останнього входу дозволяє зберегти проведені користувачем налаштування до наступного відкриття на перегляд кошторису. Ознака Не відображати діалог при вході може бути проставлена користувачем у разі відсутності необхідності зміни параметрів при вході в звіт (Мал. 9). За наявності ознаки при вході в звіт параметри відображатись не будуть.
За необхідності Параметри побудови форми можна буде викликати скориставшись кнопкою Умова (F9) на панелі інструментів безпосередньо зі звіту (Мал. 10).
В Параметрах побудови форми на закладці Фільтри можна встановити фільтри на аналітичні розрізи, які потрібно відобразити в звіті (Мал. 11).
Щоб вказати значення фільтру потрібно один раз клікнути лівою кнопкою миші в полі фільтру і натиснути на кнопку вибір з довідника або скористатись кнопкою Додати в правій стороні від поля фільтру (Мал. 12).
Для очищення значень фільтру тієї чи іншої аналітики потрібно натиснути кнопку Очистити в правій стороні від поля фільтру (Мал. 13).
В Параметрах побудови форми на закладці Показники відображаються показники налаштовані в звіті (Мал. 14). Для коректної роботи зі звітом всі показники мають бути відзначені. Потреби в проведенні додаткових налаштувань показників немає.
В Параметрах побудови форми на закладці Атрибути відображаються додаткові налаштування доступні в звіті (Мал. 15). В звіті можна налаштувати відображення інформації по детальним КЕКВ та в згорнутому вигляді використавши налаштування згортання галузевих КЕКВ. Також можна в звіті інформацію згрупувати по програмі верхнього рівня для установ, які ведуть облік по підпрограмах. Додатково інформацію в звіті можна переглядати в розрізі альтернативних КЕКВ.
Провівши необхідні налаштування для переходу до звіту потрібно натиснути кнопку ОК. Область відображення даних, яка з’явиться на екрані, містить набір аналітик звіту та набір колонок з показниками звіту (Мал. 16).
В програмному рішенні передбачено можливість роботи в декількох вікнах (сеансах). Під час перегляду звіту інформація, що відображається в звіті, може бути доповнена або змінена в іншому сеансі програми. Для того щоб актуалізувати значення показників в звіті можна скористатись за потреби кнопкою на панелі інструментів Актуалізувати поточний звіт (Мал. 17).
При роботі зі звітами подекуди виникає потреба збереження даних звіту на жорсткому диску комп’ютера. Для задоволення такої потреби користувачів в програмі передбачено можливість вивантаження даних в формат .excel. Для вивантаження даних потрібно скористатись кнопкою на панелі інструментів Вивантаження в excel (Alt+F5) (Мал. 18).