Картотека “Військовий облік”
Картотека Військовий облік призначена для персонального обліку співробітників – призовників і військовозобов'язаних. Облік в картотеці налаштовано відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.16 р. № 921 (із змінами).
Картотека Військовий облік знаходиться в Кадри > Військовий облік. Для додавання інформації про одного співробітника в картотеку також можна зайти через Кадри > Особові картки > Військовий облік.
По кожному військовозобов’язаному (призовнику) формується новий запис в картотеці. Після зняття з обліку військовозобов’язаного, запис зберігається із статусом «знято з обліку». За необхідності запис (рядок) можна видалити за допомогою кнопки Видалити на головній панелі інструментів.
З урахуванням умов відбору всі наявні записи в картотеці відображаються при вході.
Всі записи в картотеці (Мал. 1) здійснюються за даними документу військового обліку.
Мал. 1 Картотека Військовий облік
Поля для заповнення:
Табельний номер. Вибір співробітника за табельним номером. Або за прізвищем. Вибір з довідника F10.
Статус. Вибір статусу військовозобов’язаного – на обліку стоїть, з обліку знято. Статус військовозобов'язаних, які досягли граничного віку перебування в запасі, після проведення чергового звіряння з відповідними військкоматами змінюють на відмітку "З обліку знято". Граничний вік перебування в запасі встановлено ст. 28 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу (далі - Закон № 2232) залежно від розряду: для першого розряду – до 60 років, для другого розряду – до 65 (для вищого офіцерського складу).
Тип документа. Вибір документа за яким здійснюється облік – військовий квиток, тимчасове посвідчення або приписне свідоцтво.
Група обліку. Остання літера військово-облікової спеціальності (від "А" до "Ч"). Для призовників вибирають категорію – призовник. Для офіцерського складу поле не заповнюється. В програмному продукті реалізована можливість редагування (додавання) довідника за допомогою кнопки Додати з довідника. За допомогою цієї кнопки до довідника груп обліку додаються обрані нові значення.
Категорія обліку. Для рядового, сержантського і старшинського складу - перша чи друга категорія, для офіцерського складу - розряд запасу згідно із записом у військовому квитку офіцера запасу.
Звання. Військове звання, присвоєне військовозобов'язаному під час проходження ним військової служби або перебування в запасі.
Склад (профіль). Військовослужбовці, резервісти та військовозобов'язані поділяються на рядовий склад, сержантський і старшинський склад та офіцерський склад.
ВОС. Цифрове позначення військово-облікової спеціальності. Для рядового, сержантського і старшинського складу - тризначне кодове (цифрове) позначення ВОС, для офіцерського складу - шестизначне цифрове позначення ВОС. В програмному продукті реалізована можливість редагування (додавання) довідника за допомогою кнопки Додати з довідника. За допомогою цієї кнопки до довідника ВОС додаються обрані нові значення.
Придатність до служби. Зазначається ступінь придатності до військової служби (згідно рішення військово-лікарських комісій). Для офіцерського складу поле не заповнюється.
Військкомат за місцем прописки. Найменування районного (міського) військкомату, у якому військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку.
Військкомат за місцем проживання. Найменування районного (міського) військкомату, на території якого фактично проживає військовозобов'язаний.
Дата взяття на облік. Дата взяття на облік районним (міським) військкоматом, у якому військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку.
Дата зняття з обліку. Дата зняття з обліку в районному (міському) військкоматі, в якому військовозобов'язаний перебував на військовому обліку.
Перебування на спеціальному обліку. Якщо так, то вказуються номери переліку, пункту й розділу переліку, за якими оформлено бронювання. Для призовників вказуються номер пункту (абзацу), частини та статті Закону № 2232, за якими надається відстрочка від призову на строкову військову службу, і дата, до якої вона надається.
Номер посвідчення про відстрочку. Вказується номер документа про відстрочку.
Номер команди. Вказується номер команди для військовозобов'язаних, які мають мобілізаційні розпорядження.
Пільгові категорії. У разі віднесення військовозобов’язаного до категорії учасника бойових дій, воїна-афганця, учасника АТО, учасника ВВВ і прирівняних до нього, робиться відповідна відмітка “прапорцем”.
Військова служба. Вказується вид та період військової служби згідно записів військового квитка. Додавання рядка здійснюється за допомогою кнопки Додати.
Місця бойових дій. Вказується вид та період військової служби згідно записів військового квитка. Додавання рядка здійснюється за допомогою кнопки Додати.
Зміна облікових записів
Зміна. Зазначається вид зміни облікових даних призовників і військовозобов'язаних, прийнятих на роботу (навчання) чи звільнених з роботи (відрахованих із навчального закладу).
Підстава. Дата та номер документу про зміну облікових даних.
Зверніть увагу: Перелік заходів, виконання яких покладається на державні органи, підприємства, установи та організації, визначено п. п. 14 і 37 Порядку № 921. Окрім інших заходів:
надсилання до відповідних районних (міських) військових комісаріатів повідомлень про зміну облікових даних призовників і військовозобов'язаних, прийнятих на роботу (навчання) чи звільнених з роботи (відрахованих із навчального закладу).
Заповнення полів «Зміна» та «Підстава» дає можливість формувати відповідний звіт до військкомату.
Звіти, які необхідно подавати до військкоматів, формуються автоматично за умови вірного та своєчасного внесення інформації в картотеку.
Для цього потрібно натиснути кнопку ДРУК на головній панелі інструментів та вибрати необхідний звіт.